Žádost o podporovaný pečovatelský byt – Husovo náměstí 125, Mladá Vožice

image_pdfimage_print

Nové pečovatelské byty v Mladé Vožici

Jak jste již určitě zaznamenali, stavební práce v domě na Husově náměstí, v němž vznikne 12 pečovatelských bytů, již naplno započaly. K nastěhování budou počátkem příštího roku. Bude se jednat o byty 1 + kk s koupelnou vybavenou sprchovým koutem a WC, součástí bude i předsíň. Velikost bytů se pohybuje od 49,8 m2 do 30,9 m2, zhruba polovina je určena pro bydlení 2 osob.  Dům bude vybaven výtahem, vytápěn vlastní plynovou kotelnou. Bude zde i zázemí pro pečovatelskou službu. K domu přiléhá dvorek a zahrada.

Od května 2022 si již můžete podávat žádosti o nájemní byty. Protože je výstavba částečně financovaná z dotace MMR ČR, jsou zde stanoveny podmínky, které musí zájemce o byt splňovat:

  1. Musí být osobou v nepříznivé sociální situaci způsobené věkem – 65 let a více nebo zdravotním stavem (tedy osobou, která již není plně soběstačná, potřebuje pomoc jiné osoby, pobírá příspěvek na péči).
  2. Musí prokázat, že jeho průměrný čistý měsíční příjem v období 12 měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 0,75 násobek průměrné měsíční mzdy (jednočlenná domácnost) nebo 1,0 násobek (2 členná domácnost). Nyní průměrná měsíční mzda činí 37 903 Kč.
  3. Nesmí mít ve vlastnictví ani podílovém spoluvlastnictví bytový dům, rodinný dům nebo byt a ani mít družstevní podíl v bytovém družstvu. Tuto podmínku musí splnit i případný druhý člen domácnosti.

Dle dotačních podmínek bude výše nájemného limitována.

Žádosti jsou k dispozici u Bc. Evy Novotné, správa bytů – tel. č. 381 201 918 a také  viz níže

Žádost o podporovaný byt v DPS

Mohlo by se vám líbit...