Žádost o podporovaný pečovatelský byt – Husovo náměstí 125, Mladá Vožice + aktuální nabídka volných bytů

image_pdfimage_print

Nové pečovatelské byty v Mladé Vožici

Na Husově náměstí č. p. 125 vzniklo 12 pečovatelských bytů, zkolaudovány byly počátkem roku 2023. Jedná se o byty 1 + kk s koupelnou vybavenou sprchovým koutem a WC, součástí je i předsíň. Velikost bytů se pohybuje od 49,8 m2 do 30,9 m2.  Dům je vybaven venkovním výtahem, vytápěn vlastní plynovou kotelnou. Je zde i zázemí pro pečovatelskou službu. K domu přiléhá dvorek a zahrada.

Protože je výstavba částečně financovaná z dotace MMR ČR, jsou zde stanoveny podmínky, které musí zájemce o byt splňovat:

  1. Musí být osobou v nepříznivé sociální situaci způsobené věkem – 65 let a více nebo zdravotním stavem (tedy osobou, která již není plně soběstačná, potřebuje pomoc jiné osoby, pobírá příspěvek na péči).
  2. Musí prokázat, že jeho průměrný čistý měsíční příjem v období 12 měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 0,75 násobek průměrné měsíční mzdy (jednočlenná domácnost) nebo 1,0 násobek (2 členná domácnost). Nyní průměrná měsíční mzda činí 40 317 Kč (pro nájemní smlouvy uzavírané v období od 7/2023 do 6/2024).
  3. Nesmí mít ve vlastnictví ani podílovém spoluvlastnictví bytový dům, rodinný dům nebo byt a ani mít družstevní podíl v bytovém družstvu. Tuto podmínku musí splnit i případný druhý člen domácnosti.

Dle dotačních podmínek je výše nájemného limitována.

Žádosti jsou k dispozici u Bc. Evy Novotné, správa bytů – tel. č. 381 201 918, socialni@mu-vozice.cz a také  viz níže.

Žádost o podporovaný byt v DPS

Aktuálně není volný žádný byt (k 20. 11. 2023)

Mohlo by se vám líbit...