Připomínka pomoci seniorům a osobám se zdravotním postižením, chronickým onemocněním

Pokud potřebujete další roušky, výdej probíhá od 27. 3. v autobusové čekárně na Husově náměstí od 8.30 do 9.30 hod. a od 13.30 do 14.30 hod. , jejich počet průběžně doplňujeme o jednorázové (chirurgické) a také o látkové, které lze po použití vyvařovat. Za jejich výrobu všem velice děkujeme.  Pokud nemáte rodinu, zavolejte na tel. č. 381 215 255 a my Vám roušky přineseme domů.

Ven choďte opravdu jen ve velmi nezbytných případech. Samozřejmě je prospěšné, pokud půjdete na zahrádku či na chvíli do přírody, kde nejsou další osoby.

Nákupy a pochůzky, příp. dovoz obědů vám zajistí pečovatelská služba (novým klientům bez písemné smlouvy   – jednorázově i opakovaně po celou dobu trvání mimořádné situace).

Některé činnosti u stávajících klientů pečovatelské služby, např. úklidy, budou v některých případech naopak omezeny (po vzájemné dohodě).

Pokud potřebujete nakoupit a pečovatelskou službu z nějakého důvodu využít nechcete, tak jděte v době od 08.00 do 10.00 hod. (osoby nad 65 let a osoby s oslabenou imunitou).

Pokud potřebujete léky, tak svému lékaři zavolejte, on vám pošle el. recept formou SMS zprávy do vašeho mobilu. Léky vám pak může vyzvednout např. rodina.

Pokud rodinu nemáte k dispozici, tak vždy využijte pečovatelské služby.

Kontakt na pečovatelskou službu – 607 956 839, 381 215 255 – pečovatelky, 722 582 742, 381 201 918 pí Novotná (soc. pracovnice)

Rozvoz obědů zajišťují také místní restaurace – Na Růžku – tel. 725 632 967 (denní nabídka od 65,-  do 125,- Kč, polévka 30,- Kč, polední menu, rozvoz zdarma, přepravní box v ceně jídla nebo možnost odnosu v jídlonosiči)

– U Lva – tel. 606 511 251 (polední menu 89,- Kč, rozvoz po Ml. Vožici zdarma nebo možnost odnosu ve vlastních jídlonosičích).

Ještě připomínáme, že lhůta pro zaplacení poplatku za odvoz odpadů a poplatku za psy se prodloužila do konce září 2020, placení tedy ponechte až na dobu po skončení nouzové stavu. Platbu můžete provést rovněž bezhotovostně.

Hlavně si zachovejte optimismus, hodně odpočívejte, jezte vitamíny.

PS. Pokud máte ve svém sousedství seniora či jinak zdravotně postiženou osobu, která pomoc potřebuje, předejte jí tyto informace. Děkujeme.

Jsme tu pro Vás.

Město Mladá Vožice