Opatření České pošty s ohledem na šíření koronaviru – pro případ vyhlášení karantény

rádi bychom Vás touto cestou informovali, že v souvislosti s nastalou situací ohledně výskytu koronaviru na území České republiky může dojít k dočasným změnám nebo dokonce omezení v doručování zásilek a v provozu poštovní pobočkové sítě. Tato situace vyžaduje zavedení systémových opatření, která zajistí, aby bylo poskytování poštovních služeb co nejbezpečnější.

V rámci doručovací sítě může Česká pošta v případě vyhlášení plošné karantény na určitém území přejít k tzv. bezkontaktnímu doručování zásilek a složenek. Veškerá opatření jsou preventivní, mají zabránit rychlému šíření nemoci a vstoupí v platnost pouze v případě, že bude krajskými hygienickými stanicemi vyhlášena plošná karanténa. Pokud k této situaci na určitém území dojde, budeme Vás o tom bezodkladně informovat. Bližší informace ke konkrétním službám České pošty naleznete v přiloženém dokumentu.

Co se týká pobočkové sítě, budeme přijímat taková opatření, aby byl minimalizován přímý kontakt mezi zaměstnanci České pošty a klienty. Veškerá opatření budou v případě nutnosti zavedena s maximální snahou eliminovat nutnost dotčené pobočky uzavřít. Pokud by taková situace nastala, budeme Vás rovněž neprodleně informovat.

Zároveň si Vás dovoluji požádat o předání těchto informací obcím s rozšířenou působností ve Vašem kraji.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Mgr. Michaela Březinová, MPA

manažer útvaru

útvar vnější a vnitřní spolupráce