.: Vyhledávaní
UbytováníPenzion Jižní ČechyCyklistika UbytováníUbytování samotaChata Česká KanadaTolstolobikStrmilovPřírodní park Česká KanadaKunžakJindřichův Hradec chataKomorníkBřeh chataChata Jižní Čechy
  .: Samospráva

Městská rada

složení
povodňová komise
přestupková komise
sbor pro občanské záležitosti

Zastupitelstvo

složení
finanční výbor
kontrolní výbor
osadní výbory
Rozpočet města
jednací řád
usnesení
usnesení archiv
volby

Vedení radnice

starosta
místostarosta

  .: Městský úřad

Odbory

finanční
sociální
stavební
matrika

Organizační řád

Vyhlášky a nařízení

Povinné informace

Informace dle zák. č. 106/1999 Sb.


Kontakty

Úřední deska

Formuláře


Stavební - Žádosti

Žádost o vyjádření k existenci sítí


Dokumenty

Vožičan

Plán rozvoje

Geoportál

Profil zadavatele

Czech POINT

Pečovatelská služba

Ztráty a nálezy

Veřejné zakázky malého rozsahu


  .: O městě

Historie
Památky
Významné osobnosti
Fotogalerie
Telefonní čísla
SBD Mladá Vožice

Základní škola v únoru 2006
Vydáno dne 24. 02. 2006 (2498 přečtení)

Souhrnné informace o nejdůležitějších událostech ve škole.

   Od soboty 4. do soboty 11.února proběhl lyžařský výcvikový kurz žáků 7.tříd v lyžařském areálu u městečka Pernink v Krušných horách. 38 žáků mělo k dispozici sjezdovku se dvěma kotvovými vleky, k tomu malý vlek pro úplné začátečníky, pod sjezdovkou úschovnu lyží, cvičný běžecký okruh s nádherně vyfrézovanou bílou stopou, a to vše vskutku za lidovou cenu (za celý týden žáci zaplatili za vleky cca 300 Kč). Ubytováni byli v rodinném penzionu Zlatý jelen, kde opravdu nikdo nemohl trpět chladem, hladem ani žízní. Ve středu místo na sjezdovku odjeli žáci železnicí z Karlových Varů přes hřebeny Krušných hor ke státní hranici se SRN do plavecké haly v Potůčkách zbavit se únavy a uvolnit si svaly z lyžování. Výcvik byl tradičně ukončen soutěží ve slalomu a závodem v běhu na lyžích. V průběhu kurzu nedošlo k žádnému vážnějšímu úrazu. Jediné, na co si lze asi postěžovat, bylo počasí. Pouze do pondělí byly krásné slunečné dny, do soboty se pak lyžovalo při zatažené obloze a při téměř nikdy nepřestávajícím sněžení. Den před odjezdem domů způsobily stálé přívaly sněhu v Perninku kalamitu, takže nebyl úplně jistý sobotní návrat. Naštěstí se do rána počasí trochu umoudřilo, autobus přijel včas a všechny bez úrazu odvezl domů. Celková cena kurzu se vyšplhala na zhruba 2.100,-Kč pro 1 účastníka (přesné vyúčtování ještě nemáme), opět vypomohla Obecně prospěšná společnost při škole a to příspěvkem ve výši 7.000,-Kč.
   V sobotu 11.února připravily třídní učitelky 1.tříd (Mgr. Mirka Čechová a Mgr. Vlasta Kauerová) dopoledne plné zajímavých soutěží a zábavy, kterého se zúčastnilo 44 dětí v doprovodu rodičů. V prostorách 1. stupně na 12 stanovištích v různých disciplínách soutěžili prvňáčci, jejich sourozenci i jejich rodiče. Nešlo však o prvenství a vyzdvihování těch nejšikovnějších, ale o to, aby se všichni snažili a společně se pobavili. Pro soutěžící bylo připraveno i drobné občerstvení. Velkou zásluhu na úspěšnosti celé akce měli i starší žáci školy, kteří se o soutěžící starali na jednotlivých stanovištích. Poděkování patří i rodičům a dětem, kteří vyrazili do školy i v sobotu, byť jen soutěžit.
   V neděli 19.února se v sále hotelu Záložna konal dětský karneval, který uspořádali rodiče z Obecně prospěšné společnosti při naší škole. Děti se mimo tancování mohly zapojit i do mnoha soutěží, které připravily Mgr. V.Adamová, Z.Svobodová a Š.Kuchařová. Na úspěšném průběhu celého odpoledne se velkou měrou podíleli i naši sponzoři – patří jim velké poděkování, stejně tak i všem rodičům, kteří karneval organizačně zajišťovali.
   Pokračovaly i školní naučné soutěže. V olympiádě z českého jazyka, které se zúčastnilo 17 žáků, se nejlépe umístily tyto žákyně: 1. Andrea Černá,8.a, 2. Petra Kalinová,8.a, 3. Michaela Bělíčková,9.b a Zuzana Zemanová,9.a. 
V chemické olympiádě zvítězila Michaela Bělíčková-9.b, 2. Jana Kaltounková-9.b, 3. Kamila Šrámková-9.a (účast: 9 žáků). V okresním kole olympiády z dějepisu obsadila Zuzana Dvořáková z 8.b 13.místo.
Školních kol matematické olympiády 6.-7. tříd se zúčastnilo 25 žáků. Nejúspěšnější řešitelé: 6.třídy – 1. Ondřej Sůva-6.a, 2. Martin Mrázek-6.a, 3. Tomáš Mrázek-6.a, 7.třídy: 1.Pavla Smetanová-7.c, 2.-4. Denisa Marešová,7.b, Petra Palánová,7.c, Karel Peclinovský-7.a
   Ve čtvrtek 23.února se za účasti 40 žáků konal v zámecké zahradě přebor školy v lyžování. V kategorii 6.-7.tříd zvítězili Markéta Knotková, 7.b (2. Denisa Marešová,7.b, 3. Kateřina Dvořáková,7.a) a Jaroslav Holub ze 7.a (2. David Schod,7.a, 3. Martin Kříženecký,7.c). V kategorii 8.-9.tříd vyhráli Zuzana Smrčková z 8.b (2. Lenka Vaňková,9.b, 3. Hana Jansová,9.a) a Daniel Krch z 8.b (2. Tomáš Renfus,8.b, 3. Ondřej Kubále,8.b).
   V turnaji ve stolním tenise 7. tříd si nejlépe vedli tito žáci: chlapci - 1. Martin Kříženecký,7.c, 2.Jaroslav Holub,7.a, 3. Pavel Švára,7.b; dívky – 1. Kateřina Marešová,7.b, 2. Tereza Švárová,7.b, 3. Lucie Stupková,7.b. Z dalšího turnaje vzešli nejlepší stolní tenisté 8.a 9.tříd: chlapci - 1. Lukáš Kříženecký,9.b, 2. Tomáš Renfus,8.b, 3. Filip Krištof,9.b; dívky – 1. Lenka Vaňková,9.b, 2. Jana Kaltounková,9.b, 3. Michaela Bělíčková,9.b.
   Ve středu 8.února našim žákům zazpíval Viktor Guľváš,učitel, který nabízí hudební programy pro základní školy. Nejmladším žákům vtipným a veselým způsobem zprostředkoval seznámení se zvířátky a jejich hlasy, v programu pro starší žáky nenásilnou formou poukázal na možná nebezpečí číhající na děti (např. jízda bez řidičského průkazu, nebezpečí drogové závislosti). Výchovný koncert se setkal s velmi kladným ohlasem u žáků i dospělých.
   Na pátek 17.února jsme pro žáky 5.-9.tříd připravovali komponovaný pořad: „ Negativní vliv drog na životní styl a zdraví mládeže“. Tento pořad (nabízený bezplatně pro děti a mládež v celé České republice) je součástí projektu „Řekni drogám ne“, který realizuje společnost Medea Kultur Praha a který je podporován VZP. V pořadu měl vystoupit známý odborník PhDr Ivan Douda a zazpívat Ivan Hlas. Ve čtvrtek 16.února nám však pořádající agentura sdělila, že pořad ruší, protože VZP nechce tyto akce dál dotovat…Počet komentářů: 7 | Doporučit e-mailem | Verze pro tisk

Projekt "Rozšíření sportovně-rekreační vybavenosti pro cestovní ruch na Mladovožicku“ je spolufinancován Evropskou unií.


Projekt "Revitalizace Žižkova náměstí Mladá Vožice, I. etapa"
je spolufinancován Evropskou unií.


Projekt „Rekonstrukce ČOV Mladá Vožice“
je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Celkové uznatelné náklady: 21 818 938 Kč
Dotace EU z OPŽP: 18 546 097 Kč (85 %)
Dotace SFŽP ČR: 1 090 946 Kč (5 %)
Příspěvek příjemce dotace: 2 181 895 Kč (10 %)


Projekt „ Kaple sv. Jana Nepomuckého, p.č. st.- parc.č. 1174/1, katastrální území Mladá Vožice“byl spolufinancován Jihočeským krajem, částka dotace 50 000 Kč.
  .: Kultura a sport

Program kina
Památník Mladovožicka
Hrad Šelmberk
Další kulturní akce
Cyklistický klub
Jezdecký klub
Klub českých turistů
Fotbalová utkání
Hokejová utkání
Další sportovní akce
Dobrovolní hasiči
Lyžařský areál
Běžkařské trasy

  .: Městské organizace

Základní škola
Mateřská škola
Kino
Městská knihovna
Památník Mladovožicka

  .: Kontakt
MÚ Mladá Vožice
Žižkovo náměstí 80
39143 Mladá Vožice

tel: +420 381201911
fax: +420 381201920
mail: mesto@mu-vozice.cz
IČ: 00252557
DIČ: CZ00252557

ID datové schránky: kpxbcqh


Úřední dny pracovišť
po, st 08.00 - 12.00
         12.30 - 17.00

  .: Zajímavé odkazy
Czech POINT
Komunitní plánování


www.mu-vozice.cz - vytvořeno pomocí phpRS
Články lze kopírovat jen se svolením autora
© 2004 MÚ Mladá Vožice